«Δημιουργία και διαχείριση Ιστολογίου (blog) στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο»

Αγαπητοί/-ες συνάδελφοι,

η Περιφερειακή Διεύθυνση Α/θμιαςκαι Β/θμιας Εκπαίδευσης Δυτικής Μακεδονίας αξιοποιώντας τον Πόλο Εκπαιδευτικής Καινοτομίας Τεχνολογίας Πληροφορικής και Επικοινωνίας Καστοριάς (ΠΕΚΤΠΕ Καστοριάς) θα υλοποιήσει ενημερωτική συνάντηση για εκπαιδευτικούς Α/θμιας και Β/θμιας Εκπ/σης της ΠΕ Καστοριάς με θέμα:

«Δημιουργία και διαχείριση Ιστολογίου (blog) στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο»

Η επιμορφωτική αυτή συνάντηση αφορά όσους εκπαιδευτικούς θέλουν να δημιουργήσουν και να διαχειριστούν Ιστολόγιο (blog) στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο για τη σχολική μονάδα που υπηρετούν.

Θα υλοποιηθεί δια ζώσης στην αίθουσα του 2ου Γυμνασίου Καστοριάς (Υψηλάντη 39 στην περιοχή Καλλιθέα Καστοριάς) όπου φιλοξενείται ο ΠΕΚΤΠΕ Καστοριάς. Η συνάντηση θα είναι διάρκειας 2 ωρών εκτός σχολικού ωραρίου (14:30 – 16:30 ). Οι ημέρες διεξαγωγής θα προγραμματιστούν βάσει των συμμετοχών λόγω περιορισμένης χωρητικότητας της αίθουσας.

Δηλώσεις συμμετοχής στη φόρμα: https://forms.gle/EWQU1BV3vMD9nkFb7 μέχρι και τη Δευτέρα 25 Οκτωβρίου 2021.

Οι ενδιαφερόμενοι θα ενημερωθούν για την ημέρα διεξαγωγής της συνάντησης με ηλεκτρονικό μήνυμα.

Πληροφορίες στο email: pektpekas@sch.gr (Θεμελής Θόδωρος εκπαιδευτικός ΠΕ86, Καλτσιάδου Μαρία εκπαιδευτικός ΠΕ86).

Μπορεί επίσης να σας αρέσει...